Pain and Gain – za hranicí zákona

Pain and Gain – za hranicí zákona

Filmová akční premiéra roku 2013

Zajímavosti | 27.12.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, wikipedia.org


Únos. Vydírání. Vražda. A navrch dva členové gangu, kteří byli odsouzeni k trestu smrti a v současné době na něj čekají ve floridském vězení. Skutečné události, které vedly k natočení tohoto snímku, se staly v polovině devadesátých let. K inspiraci sloužily i příspěvky, které v novinách Miami New Times v roce 1999 uveřejňoval investigativní žurnalista Pete Collins.

Děj filmu sleduje dvojici kulturistů, kteří se rozhodnou finančně si přilepšit, avšak s pomocí prostředků nacházejících se za hranicí zákona. Hra, která se zdá být na první pohled snadná a neodhalitelná, se však ve finále zcela vymkne z rukou. Daniel Lugo (Mark Wahlberg) pravidelně cvičí v posilovně Sun Gym společně se svým kamarádem Adrianem Doorbalem (Anthony Mackie). Lugo má dost chudobného života a tak vymyslí plán. Ten spočívá v únosu Victora Kershawa (Tony Shalhoub), pravidelného návštěvníka posilovny, který je zámožným podnikatelem. S pomocí nedávno propuštěného kriminálníka Paula Doyleho (Dwayne Johnson) násilím donutí Victora, aby nechal postoupit všechna práva k jeho finančním prostředkům. Victor však pokus o vraždu, kterou zinscenovala zmíněná trojice, přežije a obrátí se na policejní oddělení v Miami. Vyšetřování však nikam nevede a tak si najme soukromého detektiva Ed Du Boise (Ed Harris), který případ zdárně dovede do konce a pachatele vypátrá.

Film označovaný producenty jako akční komedie bude mít v amerických kinech premiéru 26. dubna 2013, k české premiéře by mělo podle dostupných informací dojít o několik týdnů později.

Pain and Gain – oficiální trailer

)

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk