Obchodní podmínky

Všechny podmínky uvedené v tomto dokumentu upravují vztahy mezi prodejcem a zákazníkem.

 • Prodávající

Časopis Svět kulturistiky a časopis FITNESS
Ivan Rudzinskyj,
Závodu míru 1888,
530 02 Pardubice

IČO: 111 34 488    
DIČ: CZ5406101129

 • Kupující

Je zákazník, který při objednání zboží předává prodávajícímu kontaktní údaje potřebné pro vyřízení objednávky.

 • Objednávka zboží

Zákazníci mohou zboží objednávat 24 hodin, 7 dní v týdnu. Všechny přijaté objednávky jsou závazné

Objednávat je možno těmito způsoby:

 1. Prostřednictvím elektronického obchodu www.svetkulturistiky.cz/obchod
 2. Elektronickou poštou na e-mailové adrese rudzinskyjm@svetkulturistiky.cz
 3. Telefonicky na čísle: 775 286 859, nebo na čísle 466 611 314
 4. Faxem na čísle: 466 611 314

Zákazník obdrží zboží za ceny platné v okamžiku obdržení objednávky.

 • Expedice

Objednané zboží bude vyexpedováno většinou do 2 pracovních dnů od obdržení objednávky. Tato dodací lhůta se týká výživy, časopisů a publikací. V případě, že není možné zboží doručit v této lhůtě, je o tom zákazník informován prostřednictvím některého z kontaktních údajů, které prodejci v objednávce poskytl.

U fitness zařízení se dodací lhůta pohybuje od 7 do 14 dnů, dle počtu zakázek, u sportovního oblečení je dodací lhůta 2-5 pracovních dnů.

Produkty Netradiční dárky (Adrenalinové dárky, Dárky pro dva, Beauty program) jsou produkty z našeho partnerského programu. Budou vyřizovány našim smluvním partnerem dle jeho obchodnich podminek, řádově v rozmezí několika pracovních dnů.

 • Dodávka zboží

Zboží je zasíláno prostřednictvím České pošty s.p. na uvedenou dodací adresu, a to na dobírku (Obchodní balík). Není-li adresát na dodací adrese zastižen, zanechají tam zaměstnanci pošty výzvu k vyzvednutí zásilky a tato zásilka je poté uložena 7 dní na příslušné dodací poště. V případě zájmu o opětovné doručení zásilky během úložní doby se o této službě informujte na poště, kde je Vaše zásilka uložena.

Poštovné a balné

 1. poštovné účtujeme ve výši 120 Kč za Obchodní balík. Při objednávce nad 2000 Kč poštovné neúčtujeme.
 2. balné není účtováno
 3. u fitness zařízení je účtováno 100 Kč balné a cca 500 Kč dopravné

Zrušení objednávky:

Zrušení objednávky ze strany prodávajícího je možné z technických důvodů, náhlé změny nákupních cen nebo jiných nepředvídatelných okolností apod. O důvodech zrušení a možných řešeních bude zákazník neprodleně vyrozuměn formou e-mailu případně telefonicky. V případě objednávek, kde zákazník opakovaně zásilky nepřebírá, firma další jeho objednávku neakceptuje. O neakceptování objednávky prodávající informuje na e-mailové adrese uvedené v objednávce.

Zrušení objednávky ze strany kupujícího:

Pokud si přejete potvrzenou objednávku změnit nebo zrušit je nutné okamžitě kontaktovat prodávajícího.

 • Ochrana osobních dat

Internetový obchod svetkulturistiky.cz podle zákona číslo 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů zpracovává osobní data a uchovává je v marketingové databázi firmy. Zpracované údaje jsou plně chráněny před zneužitím a nebudou poskytnuty třetím stranám.

 • Závěrečná ustanovení

Odeslanou objednávkou (návrhem kupní smlouvy) je kupující po dobu stanovenou k dodání zboží neodvolatelně vázán.


Reklamační řád

 1. Zákazník je povinen bezodkladně po převzetí zásilky prohlédnout dodané zboží. Pokud zboží není odebráno osobně, rozumí se převzetím zboží okamžik, kdy je zboží předáno zaměstnancem České pošty, s. p., popřípadě zástupcem jiného dopravce.
 2. Při zjištění závady nebo neúplnosti dodávky je zákazník povinen neprodleně oznámit tuto skutečnost prodávajícímu:
  e-mail: rudzinskyjm@svetkulturistiky.cz
  telefon: 466 611 314, 775 286 859
  Prostřednictvím uvedených kontaktů bude dohodnut způsob řešení dané reklamace (výměna zboží, odstoupení od smlouvy, poskytnutí slevy…).  
 3. V případě vrácení zboží je nutné, aby bylo zboží dodáno nepoškozené a neotevřené.
 4. Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným užíváním zboží.
 5. V případě, že došlo k viditelnému poškození zásilky během dopravy, je zákazník povinen nejdříve zkontrolovat skutečnou a na poštovním štítku uvedenou gramáž zásilky. Poté je třeba s předávajícím pracovníkem České pošty s.p. (či jiného dopravce) sepsat reklamační zápis, obsahující přesný popis a rozsah poškození zásilky. Teprve potom je zákazník oprávněn tuto poškozenou zásilku převzít a co nejdříve o této skutečnosti informovat prodávajícího.
 6. Prodávající je povinen vyřídit reklamaci v zákonné lhůtě 30 dní od jejího doručení.

 Odstoupení od kupní smlouvy

V souladu se zákonem č. 367/2000 má kupující právo odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů od převzetí zboží.

V takovém případě, je nutno nepoškozené zboží, bez známek užívání nebo opotřebení, v původním obalu a s veškerým příslušenstvím doručit zpět v uvedené lhůtě 14 dní (určující je datum doručení zboží prodávajícímu).

Zákazník musí odeslat zboží spolu s kopií útržku z dobírkové nebo balíkové složenky běžnou balíkovou poštou (ne na dobírku) na adresu:

Svět kulturistiky, Masarykovo nám. 1484, 530 02 Pardubice. Peníze za zboží budou vráceny po odečtení nákladů na poštovné a balné - nutno uvést adresu, nebo číslo účtu.