Soutěž Grand Prix

XIV. ročník GRAND PRIX časopisu Svět kulturistiky

Čtrnáctý ročník oblíbené soutěže právě startuje!

Pravidla soutěže
Soutěž je určena všem čtenářům, kteří dosáhli 15 let věku a V POSLEDNÍCH PĚTI LETECH nestartovali v žádné kulturistické nebo fitness soutěži některé z federací ČR (IFBB, NABBA, ČSNS, INBA) a nevlastní živnostenské oprávnění v oboru (tzn. osobní trenér, provozovatel fitcentra apod.). Do soutěže je možné se přihlásit vyplněním ORIGINÁLU přihlášky, která je pro vás připravena na této stránce, a úhradou startovného. FOTOKOPIE přihlášek nebudeme přijímat! Soutěžící (muži i ženy) na sobě nesmí mít šperky a ozdoby (např. řetízky, náramky, prsteny).

Pravidla soutěže

Soutěž je určena všem čtenářům, kteří dosáhli 15 let věku a V POSLEDNÍCH PĚTI LETECH nestartovali v žádné kulturistické nebo fitness soutěži některé z federací ČR (IFBB, NABBA, ČSNS, INBA) a nevlastní živnostenské oprávnění v oboru (tzn. osobní trenér, provozovatel fitcentra apod.). Do soutěže je možné se přihlásit vyplněním ORIGINÁLU přihlášky, která je pro vás připravena na této stránce, a úhradou startovného. FOTOKOPIE přihlášek nebudeme přijímat!

Pro úpravu těla se mužům doporučuje použít soutěžní barvu nebo si před focením naplánovat návštěvu solária. Soutěžící (muži i ženy) na sobě nesmí mít šperky a ozdoby (např. řetízky, náramky, prsteny).

KATEGORIE

MUŽI kategorie „do 40 let“
MUŽI kategorie „nad 40 let“

Zašlete své přihlášky nejdéle do 31.3.2017
Po ukončení soutěže se necháte vyfotit s časopisem SK 6/2017 v předepsaných postojích a fotografie nám odešlete na adresu redakce. Upozorňujeme, že fotky bez jasně viditelného časopisu SK 6/2017 nebudou do soutěže zařazeny a závodník nebude odbornou porotou vůbec hodnocen! Časopis nemusíte držet v ruce, může být opřený třeba o stěnu.

Postoje

1. Základní postoj
2. Čelní postoj – břicho + nohy
3. Čelní postoj s pažemi v bicepsové poloze
4. Zádový postoj s rukama v bok

(vložit fotky postojů)

 • Po odeslání fotografií už bude všechno v rukou odborné poroty, která posoudí výsledky vašeho cvičení a diety.
 • Pětice finalistů z každé kategorie získá hodnotné ceny od našich sponzorů. 
 • Pravidla soutěže naleznete také na našich stránkách www.svetkulturistiky.cz.
 • U mužů se bude hodnotit svalový rozvoj, vyrýsovanost a symetrie. 
 • Důležitým faktorem pro hodnocení bude také upravenost pokožky a preciznost v provedení soutěžních póz.
 • Pro úpravu těla se mužům doporučuje použít soutěžní barvu nebo si před focením naplánovat návštěvu solária.

ŽENY kategorie „POSTAVA SNŮ“

 

 • Nejprve nám zašlete minimálně dvě vaše fotografie (formátu 13 × 18 cm) ještě před začátkem cvičení a před úpravou jídelníčku.
 • Na fotografiích musí být celá postava v dvoudílných plavkách zepředu a zezadu. (přidat obrázky?)
 • V ruce držte časopis SK 1/2017, aby byl dobře viditelný!! 
 • První fotografie společně s přihláškou pošlete nejpozději do 25. 2. 2017 na adresu redakce. 
 • Po odeslání přihlášek máte zhruba 4 měsíce na to, abyste zapracovaly na svojí postavě
 • 22. 5. 2017 vychází časopis SK č. 6/2017. V tomto období končí naše soutěž a vy se necháte podruhé vyfotografovat. Snímky musí splňovat stejná kritéria, jako první fotky. 
 • Poté už je to opět na naší odborné porotě, která posoudí výsledky vašeho snažení. 
 • Kromě toho, že jste díky cvičení a zdravé stravě „vyhrála“ zdravější a krásnější postavu, pět nejlepších finalistek se může těšit na atraktivní ceny od našich sponzorů.

Startovné

Nezbytnou podmínkou pro zařazení do soutěže je uhrazení startovního poplatku ve výši 200 Kč. Poplatek je nevratný a je možné ho uhradit bankovním převodem nebo poštovní poukázkou typu A na náš bankovní účet číslo 20001-1202601319/0800. K platbě nezapomeňte do zprávy pro příjemce zapsat heslo „GP 2017 + vaše jméno a příjmení“.

PŘIHLÁŠKY JE MOŽNO ZASÍLAT AŽ DO 31. 3. 2017 MUŽI, 25. 2. 2017 ŽENY

Soutěž končí 22. 5. 2017. Po tomto datu na vás čeká focení, na kterém byste si měli dát opravdu záležet. Necháte si zhotovit barevné fotografie formátu 13 × 18 cm s povinnými pózami.

Fotky na zadní straně ČITELNĚ podepíšete hůlkovým písmem a vložíte je společně s krátkým dopisem do obálky a odešlete na adresu naší redakce nejpozději do 31. 5. 2017. Výsledky hodnocení odborné poroty zveřejníme v časopisu Svět kulturistiky č. 7-8/2017.